Od momentu wyboru kategorii do otrzymania prawa jazdy
musisz wykonać szereg niezbędnych kroków.
Nie pomiń żadnego!

prawo jazdy
1.

Wybierz kategorię prawa jazdy, jaką chcesz zdobyć i odpowiedni kurs na prawojazdy.com.pl

2.

Wykonaj badania lekarskie i zdobądź zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań, byś został kierowcą. Zapytaj swojego lekarza rodzinnego, czy może przeprowadzić takie badania lub wskazać innego specjalistę, które je wykona.

3.

Zrób odpowiednią fotografię – do prawa jazdy potrzebujesz 3,5x4,5 cm; zdjęcie musi być takie samo jak do innych dokumentów - dowodu lub paszportu. Profesjonalny fotograf będzie wiedział co i jak.

4.

W Wydziale Komunikacji – urzędu miasta lub starostwa powiatowego, właściwych dla Twojego miejsca zamieszkania, załatwisz formalności związane z numerem PKK. Tam wypełniasz prosty wniosek o wydanie prawa jazdy, do którego dołączasz zaświadczenie od lekarza oraz zdjęcia. Na tej podstawie otrzymasz numer PKK – Profilu Kandydata na Kierowcę.

5.

Z numerem PKK możesz zapisać się na egzamin teoretyczny w odpowiednim WORDzie. Po kursie „Teoria w domu” na pewno będziesz gotowy, by zdać go bez stresu.

6.

Gdy masz zdany egzamin teoretyczny – pora poszukać dobrej szkoły jazdy. OSK w Twojej okolicy znajdziesz w naszej zakładce.

7.

Po kursie, gdy już będziesz gotowy, zapisz się na egzamin praktyczny w WORDzie , ponownie używając swojego numeru PKK. Część WORDów umożliwia zapisywanie się online, więc, zanim pojedziesz tam osobiście, sprawdź, czy możesz załatwić sprawę szybciej i sprawniej.

8.

Gdy zdasz egzamin, możesz cierpliwie czekać na prawo jazdy. Twoje dokumenty trafią do PWPW, gdzie powstanie Twój dokument.

9.

ODBIERZ PRAWKO I JEDŹ, GDZIE CHCESZ!

Trasy

Trasy

Poznaj prawdziwe trasy egzaminacyjne

FAQ egzamin

FAQ

Odpowiedzi
na Twoje ptytania

Formu prawojazdy

Forum

Dyskusje
na najważniejsze tematy